
Pijani strani državljanin radio probleme u centru grada, policija morala primjeniti silu
Policijski službenici u srijedu, 24. lipnja, oko 23.05 sati na Trgu Eugena Kvaternika u Bjelovaru zatekli su muškarca koji je svojim ponašanjem vrijeđao moralne osjećaje građana te narušavao javni red i mir.
Kako je priopćila policija, tijekom postupanja utvrđeno je da je riječ o stranom državljaninu koji je odbio policijskim službenicima dati identifikacijske dokumente na uvid. Uz to ih je vrijeđao te je pokušao napustiti mjesto događaja.
Kako bi spriječili njegov bijeg, policijski službenici uporabili su sredstva prisile, nakon čega je muškarac priveden u službene prostorije policije.
Alkotestiranjem mu je izmjerena koncentracija alkohola od 2,25 promila. Budući da kod sebe nije imao identifikacijske dokumente te je odbijao suradnju s policijom, zadržan je do otrežnjenja.
Policija je izvijestila kako se, u suradnji s prevoditeljem i putem međunarodne policijske suradnje, provodi kriminalističko istraživanje radi utvrđivanja njegova identiteta. Nakon toga protiv njega će biti podnesen optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

