Velika Britanija postaje vojni strateški partner Hrvatskoj

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Vlada je u četvrtak donijela zaključak kojim je upoznata s međunarodnim aktom o strateškom partnerstvu između hrvatskog i britanskog ministarstva obrane, a ministar obrane Mario Banožić rekao je da se time zajednički pripremamo za buduće obrambene i sigurnosne izazove, priopćio je MORH.

U skladu sa Zakonom o sklapanju i izvršavanju međunarodnih ugovora, hrvatskoj vladi dostavljen je na upoznavanje međunarodni akt koji je potpisan u Zagrebu, 1. veljače tijekom posjeta ministra obrane Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske, navodi se u priopćenju.

Ministar obrane Mario Banožić istaknuo je da obveza strateškog partnerstva odražava našu predanost obrambenom i sigurnosnom partnerstvu u potpori snažnijem Savezu te zajedničkim interesima i vrijednostima.

“Dokumentom se potvrđuje zajednička predanost osiguranju daljnje opremljenosti za odgovor na buduće obrambene i sigurnosne izazove. Putem programa bilateralnog djelovanja, nastavit ćemo unaprjeđivati interoperabilnost oružanih snaga te ostvarivati obrambene i sigurnosne ciljeve uz zajedničku viziju jače strateške suradnje”, rekao je Banožić.

“Kao saveznici, dodatno ćemo jačati interoperabilnost provedbom zajedničke obuke i vježbi, kako bilateralno tako i u okviru NATO-a”, zaključio je Banožić. (Hina)

Foto: Igor Kokoruš


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti