
Liječnici se bore za život bebe s nagnječenjem mozga, policija istražuje slučaj
Zagrebačka policija izvijestila je da je jučer teško ozlijeđeno dijete na području Turopolja.
– Jučer, 27. ožujka oko 17.30 sati, na području Turopolja na zasad neutvrđen način došlo je do ozljeđivanja djeteta kojem je liječnička pomoć pružena u Kliničkom bolničkom centru Zagreb gdje je utvrđeno da je teško ozlijeđeno. Kriminalističko istraživanje je u tijeku – navode iz policije, prenosi Večernji. Dvomjesečna beba je teško ozlijeđena i morali su je reanimirati. Ima nagnječenje mozga i na respiratoru je jer ne može samostalno disati. Doznajemo da je beba životno ugrožena i kako su nam neslužbeno rekli “stanje ne može biti gore”.
Na upit o tome imaju li više informacija o slučaju, iz PU zagrebačke su Večernjem rekli kako nisu u mogućnosti više reći u ovom trenutku s obzirom na to da je riječ o djetetu osim onog što su već objavili.
– KBC Zagreb kao zdravstvena ustanova u obvezi mora poštivati odredbe Zakona o zaštiti prava pacijenata, Zakona o zdravstvenoj zaštiti, GDPR-a, Zakona o liječništvu i odredbe drugih pozitivnih propisa kao i internih akata ustanove, te stoga nismo u mogućnosti iznositi bilo kakve podatke o pacijentima i njihovom zdravlju – rekli su pak iz Kliničkog bolničkog centra Zagreb. Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike kazalo nam je da obitelj nije otprije poznata socijalnoj službi.
Foto: Hina

