Elektrana Černobil ponovno na vezi s IAEA-om

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Ukrajina je u utorak rekla Međunarodnoj agenciji za atomsku energiju (IAEA) da je uspostavljena izravna komunikacija između nuklearne elektrane u Černobilu i državnog regulatora za atomsku energiju nakon što su ruski vojnici napustili postrojenje, priopćila je IAEA.

Glavni direktor IAEA-e Rafael Grossi rekao je da je to “vrlo dobra vijest”, dodajući da će kasnije ovog mjeseca voditi tim stručnjaka u Černobil kako bi izvršili niz procjena.

Ruske snage okupirale su ugašenu elektranu ubrzo nakon invazije Ukrajine, ali su je napustile 31. ožujka, priopćila je IAEA. (Hina)

Foto: FAH

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti