Beroš: Za sada nema sumnje u trgovinu organima, radi se o nečem drugom…

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Ministar zdravstva Vili Beroš je u Bjelovaru, gdje sudjeluje na obilježavanju Dana Bjelovarsko-bilogorske županije, komentirao aferu u KBC-u Zagreb, gdje su otkrivene određene nepravilnosti vezane uz transplantaciju organa.

Beroš je iz Bjelovara poručio kako je trgovina organima strašna, no kako za sada nema indicija da se takvo nešto dogodilo u Zagrebu.

-Trgovina organima je nešto na što u ovom trenutku ne postoji sumnja. Inspekcija je već postupala, bila je u instituciji, otkrila određene sumnje na disfunkcionalnosti u samom procesu – kazao je Broš, dodajući kako se u konkretnom slučaju radi o transplantaciji s nesrodnih živih donatora organa te sumnji u određene nepravilnosti u samom procesu.

Ministar je potvrdio kako je slučaj inspekcija Ministarstva uputila DORH-u koji je zadužen za daljnje postupanje te je dodao kako zbog tog slučaja sustav transplaniranja, po kojem je Hrvatska nadaleko poznata, nije ugrožen.

-Transplantacijski program se odvija i dalje, a ove ćemo elemente ispraviti, kazao je Beroš.

U ovom trenutku nitko nije sankcioniran, a proces transplantacija ide dalje, osim onih s nesrodnih živih davatelja organa.

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti