Razgovarali Vučić i Putin, na pomolu novi ugovor o energetskoj opskrbi

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Ruski predsjednik Vladimir Putin razgovarao je sa srbijanskim kolegom Aleksandrom Vučićem o širenju gospodarske suradnje dviju zemalja, napose u energetici, priopćio je u srijedu Kremlj.

U sklopu sankcija Europske unije nametnutih Rusiji zbog njezine invazije na Ukrajinu hrvatska tvrtka JANAF prestat će od 15. svibnja isporučivati sirovu naftu srbijanskoj tvrtki NIS koja je u većinskom vlasništvu ruskog diva Gazprom Neft.

JANAF (Jadranski naftovod) je sklopio s NIS-om ugovor o isporuci 3,2 milijuna tona sirove nafte za ovu godinu.

“Predsjednik Vučić obavijestio je predsjednika Putina o poteškoćama s kojima se Srbija suočava u vezi uvoza sirove nafte te vjeruje da će Gazprom Neft i partneri iz EU-a pronaći rješenje za takvu situaciju”, objavio je Vučićev ured.

Vučić i Putin razgovarali su i o dobavi prirodnog plina jer postojeći ugovor Srbiji istječe 31. svibnja.

“Razgovori o sklapanju novog ugovora trebaju početi čim prije moguće”, stoji u izjavi.

Sve količine plina Srbija uvozi iz Rusije, a Gazprom je većinski vlasnik jedinog skladišta plina u Srbiji.

Ponovno izabran na predsjednički mandat u nedjelju Vučić je rekao da će nastaviti provoditi politiku u cilju ulaska u Europsku uniju no nastavit će održavati prijateljske odnose s Rusijom, stoji u izjavi.

Putin i Vučić razgovarali su i o nedavnim događajima u Ukrajini, navodi Vučićev ured. (Hina)

 


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti