Provjerili smo jesu li se Bjelovarčani prilagodili novim pravilima parkiranja u središtu

PODIJELI S PRIJATELJIMA!

Odzvonilo je cjelodnevnom parkiranju u strogom centru Bjelovara. Od početka mjeseca parkirate li na Trgu Eugena Kvaternika primjerice kod knjižnice ili pošte ondje smijete ostati dva sata jer je tih 50-ak parkirnih mjesta u crvenoj odnosno u nultoj zoni. Novost je i način plaćanja jer se samo za nultu zonu parking platiti može i karticom, a obvezno je unošenje registracije. Zbog toga su prvih dana građanima u tome pomagali kontrolori, ali sada su vozači već savladali gradivo. No, ako mislite da je nadzor sada popustio, da nitko neće provjeriti koliko dugo ste parkirani, je li vam automobil ondje jedan sat ili tri, varate se jer prekoračite li rok ili ne platite kartu tada se morate maknuti iz nulte zone i platiti kaznu odnosno dnevnu kartu za nultu zonu od 15 eura s kojom možete biti parkirani u prvoj i drugoj zoni.

-Za sada nismo imali puno takvih slučajeva, a oni koji su dobili kaznu su pomaknuli vozilo i koristili kartu u prvoj ili drugoj zoni – kaže Jozo Ćurić iz Komunalca.

Iznimaka nema, pa vam ni prethodno kupljene dugotrajnije karte ne vrijede.

-Nema izuzeća, svi koji stanu i parkiraju u nultoj zoni moraju kupiti kartu za nultu zonu, pa i oni koji imaju mjesečnu kartu ili godišnju – napominje.

Isto pravilo vrijedi za sva parkirna mjesta u nultoj zoni, uključujući i ona za osobe s invaliditetom.

-Osobama s invaliditetom je dozvoljeno sukladno novoj odluci dva sata besplatnog parkiranja u prvoj i drugoj zoni – ističe Ćurić.

Nulta zona s ograničenjem parkiranja na dva sata uvedena je kako bi se riješio kroničan problem gotovo nemogućeg pronalaska parkirnog mjesta u središtu grada i poboljšala protočnost u čemu se i uspjelo.

-Protočnost je svakako veća. Mislim da je dva sata sasvim dovoljno za obaviti poštu, banku, otići u gradsku upravu, Finu, na korzo, popiti kavu. S time se povećala frekventnost samog centra i dostupnost parkirališnih mjesta – ističe Ćurić.

S uvođenjem nulte zone slažu se i Bjelovarčani koji su stali pred naš mikrofon. Dva sata je dovoljno vremena za obaviti nešto u gradu, kažu.

-Ja mislim da je to odlična ideja s obzirom na to da je grad prepun automobila. Mislim da je to u redu, to je model svih velikih gradova. Dobro je da se centar grada oslobodi od velike količine automobila, ja osobno najviše koristim bicikl kada idem u grad, bicikl je najbolji, gdje god hoćeš dođeš pred vrata i ne moraš plaćati parkiranje – kažu naši sugovornici.

Neki drže da nulta zona ipak neće riješiti bjelovarske muke po parkiranju.

-Nulta zona je jedino rješenje da se ograniči vrijeme parkiranja oko parka, ali pravo rješenje je izgradnja nadzemne garaže na tri kata na bolničkom parkiralištu – kaže jedan Bjelovarčanin.

Dok sanjaju garažu Bjelovarčani se moraju privići na nova pravila, pa i svoje aktivnosti u središtu grada prilagoditi, barem ako su u crvenoj zoni.


PODIJELI S PRIJATELJIMA!
Pravila o privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kad se vratite na naše web mjesto i pomažu našem timu da shvati koji su dijelovi web mjesta vama najzanimljiviji i korisniji.

Pravila o privatnosti